DLACZEGO TAK WAŻNE JEST ODPOWIEDNIE DOBRANIE KOSMETYKU?

Jest wiele powodów. Jednym z nich na pewno będzie to, że właściwie dobrane kosmetyki uchronią nas przed wystąpieniem trądziku kosmetycznego…
Ta dolegliwość pojawia się najczęściej około 30-tego roku życia. Wygląda, jak trądzik pospolity, często współistnieje z trądzikiem o podłożu hormonalnym i dlatego tak trudno go zdiagnozować.
Pojawienie się zmian skórnych, stanu zapalnego… spowodowane jest niewłaściwym wyborem kosmetyków do codziennej pielęgnacji i makijażu. Zbyt „ciężkie” preparaty blokują ujście gruczołów łojowych, co sprzyja namnażaniu się bakterii, co za tym idzie- powodują powstawanie stanów zapalnych, zaskórników, itp…
Jak walczyć z trądzikiem kosmetycznym? Najskuteczniejsze jest odstawienie „podejrzanych” kosmetyków. Produkty lekkie, naturalne, pozbawione sztucznych substancji zapachowych powinny skutecznie rozprawić się z tym męczącym problemem. Zapewnią nam odpowiednie nawilżenie skóry, dostarczą substancji pielęgnujących i aktywnych w sposób mniej obciążający i bardziej skuteczny. Dobrze jest stosować właściwe oczyszczanie- delikatne, żeby nie podrażnić i tak już wrażliwej i podrażnionej skóry.Termissa poleca oczyszczanie za pomocą rękawicy z lnu naturalnego i naszych doskonałych żeli do mycia i pielęgnacji twarzy i ciała.
Dobrze oczyszczona skóra będzie gotowa do wchłonięcia substancji nawilżających i kondycjonujących, które znajdują się w naszych kremach i balsamach. Mniej więcej po dwóch tygodniach zmiany skórne powinny ustąpić.
Jeśli jednak trądzik nie znika pomimo odstawienia „złych” preparatów, a zmiany utrzymują się na skórze ponad 6 tygodni, konieczna będzie wizyta u dermatologa.
Dobrze dobrane dermokosmetyki, właściwa codzienna pielęgnacja, a jeśli to konieczne- stosowanie leków, pozwoli nam cieszyć się piękną, gładką i zdrową cerą.
Pamiętajcie- w naturze siła. Przecież jesteśmy jej częścią